• آنتالیا

تورهای ویژه آنتالیا

تاریخچه آنتالیا

در روایت ها آمده است که آتالوس دوم (AttalosII) شهر باستانی آنتالیا را در 150 سال قبل از میلاد ، ساخته اند و بر اساس مدارک کشف شده در سال 2008 ، قدمت این شهر به سه قرن قبل از میلاد بر می گردد . آدالیا (Adalia) یا آتالیا بعد تر ها در اختیار امپراتوری روم قرار گرفت و به شهر روم تبدیل شد . بعد از دو قسمت شدن امپراتوری روم آنتالیا بخشی از مناطق روم شرقی یا بیزانس شد. مسلمان ها به آرامی منطقه های تحت تسلط روم شرقی را در اختیار گرفتند. سلجوقیان آنتالیا را در سال ۱۲۰۷ به تصرف خود در آوردند . در اوایل قرن 13 ، آنتالیا جزء ایستگاه های اصلی کاروان های تجاری بود . با به کار آمدن امپراتوری عثمانی در ترکیه ، آنتالیا در سال ۱۳۹۱ به تصرف عثمانی ها در آمد و حدود پانصد سال در اختیار آنان قرار گرفته بود. در طی جنگ جهانی اول در سال های ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸، امپراتوری شکست خورده عثمانی را بر کنار کردند . در سال ۱۹۲۱، نیروی نظامی تحت فرمان آتاتورک ، آنتالیا را از تصرف ایتالیایی ها آزاد کرد و به اشغال بیگانگان در آناتولی خاتمه داد . به این ترتیب ، آنتالیا بخشی از جمهوری ترکیه شد .

موقعیت مکانی آنتالیا

آنتالیا یکی از 81 استان زیبای ترکیه به مرکزیت آنتالیاست. این شهر در میان جنوب غربی ترکیه بین رشته کوه توروس و دریای مدیترانه قرار گرفته. آنتالیا در قسمت شرقی خود شهرهای مرسین و کارامان و در قسمت شمالی خود قونیه، اسپارتا و بوردور و در قسمت غربی موغلا و در جنوب دریای مدیترانه را دارد. این شهر زیبا طبیعتی بکر و سواحل دریایی عالی دارد که باعث شده بیشتر مسافران (30 درصد) به ترکیه به این شهر حتما سفر کنند. این شهر زیبا دارای رودهای جاری فراوان است که از کوه ها به سمت دریای مدیترانه سرازیر هستند و در مسیر خود جاذبه های طبیعی بکری را بوجود آورده اند. بلندترین قله رشته کوه های تورورس به 3086 متر میرسد.

وضعیت آب و هوای آنتالیا

آنتالیا شهری است با آب و هوای کاملا مدیترانه ای. آنتالیا بخاطر موقعیت مکانی خود دارای زمستانهای بارانی و معتدل دارد و تابستانهای گرمی دارد.

آنتالیا یکی از شهرهای ترکیه است که در تمام فصول سال باعث جذب گردشگران میشود. این شهر 300 روز در سال آفتابی است. گردشگران به راحتی میتوانند به این شهر سفر کنند و نگران باران و سردی هوا نباشند چون به راحتی میتوانند به قایق رانی و شنا و اسکی رو آب و باقی تفریحات آبی خود برسند و لذت ببرند.

همه چیز درباره آنتالیا

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آژانس مسافرتی دنیای هفت اقلیم میباشد.
جشنواره سفرهای نوروزی