• بانکوک

تورهای ویژه بانکوک

تاریخچه بانکوک

قبل از دهه 1780 میلادی پادشاهان و شاهزادگانی که سلطنتشان به رسمیت شناخته نشده بود در حومه بانکوک حکومت میکردند. در دوران سلسله پادشاهی آیوتایا که از سال 1350 تا 1767 میلادی تعدادی از تجار در کرانه غربی رودخانه چائوفرایا جامعه کوچکی را تشکیل داده بودند. بعد از سقوط سلسله آیوتایا در سال 1767 توسط پادشاهان برمه سلطان جدید، تاکسین یکی از مناطق قسمت غربی رود چائوفریا را پایتخت خود کرد که با اسم تونبوری ثبت شد. در سال 1782 توسط پادشاه بودا یودفا چولالوکه حکومت تاکسین فروپاشیده شد که این پادشاه کرانه شرقی رود چائوفریا را که بانکوک امروزی است را به پایتختی از تایلند به ثبت رساند.

در همان سالهای ابتدایی به ثبت رسیدن بانکوک به عنوان پایتخت نام تشریفاتی کرونگ تپ ماها ناخون که معنای شهر فرشتگان بود را به آن دادند. و در سال 1782 بانکوک رسما پایتخت تایلند شد.

موقعیت مکانی بانکوک

بانکوک یکی  از شهرهای ساحلی تایلند است. تایلند ما بین چین و هند است و شمال خلیج تایلند و شرق دریای آندامان قرار دارد. اما ما در این قسمت باید برای شما از بانکوک بگوییم. بانکوک پایتخت تایلند است که با 75 استان دیگر همسایه است و این شهر در همسایگی رود چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند قرار گرفته است.

وضعیت آب و هوای بانکوک

بانکوک دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. میانگین درجه حرارت سالانه این شهر به 27.8 درجه سانتی گراد میرسد و میانگین درجه حرارت ماهانه به 4.1 درجه سانتی گراد و میانگین بارش سالانه برابر است با 3674 گالون بر متر مکعب است.

این شهر دوفصل دارد: یک فصل خشک است و فصل دیگر مرطوب.

در فصل مرطوب درجه حرارت هوا در گرمترین ساعات به 20 درجه سانتی گراد میرسد و بارش باران و هوای آفتابی نیز داریم.

بهترین زمان برای سفر به بانکوک بین ماه های اکتبر تا فوریه است که دمای هوای بین 25 تا 28 درجه است و نسیم خنکی نیز می وزد و بارندگی های کوتاه مدت داریم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آژانس مسافرتی دنیای هفت اقلیم میباشد.
جشنواره سفرهای نوروزی