• کوش آداسی

تورهای ویژه کوش آداسی

No products found which match your selection.

تاریخچه کوش آداسی

شهر افسوس  در ۳۰۰۰ ق.م. توسط ایونی‌ها  در نزدیکی کوش آداسی کنونی تأسیس شد. این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان درآمد. در سال ۲۰۰ پیش از میلاد امپراتوری روم  این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی  بر این شهر تسلط یافت. آمدن یک زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس  در نزدیکی کوشی آداسی گردید و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا (اسکلهٔ نو) در محل کنونی کوش آداسی به وجود آمد و جای بندرگاه افسوس را گرفت. پس از حمله سلطان محمد فاتح ، این شهر در سال ۱۴۱۳ توسط امپراتوری عثمانی اداره می‌شد. در دوران سلطنت عثمانی‌ها، اسکالا نوا به ساختمان‌های با شکوه مشهور شد .

موقعیت مکانی کوش آداسی

شهر زیبای کوش آداسی در 71 کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین که در نوار ساحلی منطقه اژه است، قرار دارد.

کوش آداسی در همسایگی با شهرهای باسلجوق و پاموجاک و شبه جزیره دیلک است که این شهرها از سمت شمال باسلجوق و پاموجاک و از سمت جنوب شبه جزیره دیلک با کوش آداسی همسایه هستند. بندر کوش آداسی یکی جاذبه های گردشگری ترکیه است و دلیل آن هم نزدیک بودن با جزیره یونانی ساموس است. بندر کوش آداسی یکی از بندرهای مهم منطقه است.

وضعیت آب و هوای کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای ترکیه با آب وهوای مدیترانه ایست. این شهر تابستان های گرم و زمستان های نسبتا سردی را دارد. این شهر هم مانند شهر آنتالیا 300 روز در سال آفتابی است اما این آفتابی بودن هوا برای تفریحات آبی تا مقداری مناسب نیست.

آب و هوای کوش آداسی معتدل است و زمستان ها دمای هوا خیلی پایین نمی آید. در ماه ژوییه دمای هوا 42 درجه سانتی گراد میرسد که گرمترین ماه کوش آداسی است و باید حتما با کلاه آفتابگیر و کرم ضدآفتاب در شهر گردش کرد.

همه چیز درباره کوش آداسی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آژانس مسافرتی دنیای هفت اقلیم میباشد.
جشنواره سفرهای نوروزی