کشور ترکیه مملو از غذاهای سنتی و محلی بسیار خوشمزهای است که سوال پیش می آید که در استانبول چه غذایی بخوریم که خود به تنهایی سهم عمده‌ای در رونق گردشگری در این کشور توریستی و بسیار زیبا ایفا می‌کنند. غذاهایی که با چشیدن طعم بی نظیرشان دریچه‌ای جدید از جاذبه‌های این کشور در برابر گردشگران باز خواهد شد و حتی با خوردن آنها می‌توانید تا حد زیادی با آداب و رسوم مردم ترکیه نیز آشنا شوید. پس اگر مسافر این کشور زیبا و به ویژه شهر دیدنی استانبول هستید، این مطلب را از دست ندهید تا با غذاهای بسیار خوش‌طعم و فوق‌العاده ترکیه بیشتر آشنا شده و سفر به شهرهای مختلف این کشور را به تجربه‌ای لذت بخش‌تر تبدیل کنید.

لاهماجون (lahmacun)

در ابتدا به سراغ یکی از معروف‌ترین و خوش‌طعم‌ترین غذاهای سنتی ترکیه می‌رویم که سفر به این کشور بدون خوردن این غذای بسیار لذیذ کامل نخواهد بود. لاهماجون یا پیتزای ترکی که گوشت و خمیر دو ماده اصلی آن را تشکیل می‌دهند. لاهماجون خمیر نازکی است که مانند پیتزا روی آن را با ترکیب بسیار خوش‌طعمی از گوشت چرخ‌کرده، گوجه فرنگی، سبزیجاتی چون گشنیز و جعفری و ادویه‌های مختلف می‌پوشانند. این غذا را میتوانید در همه رستوران‌ها و کافه‌های کشور ترکیه ببینید و لاهماجون یکی از غذاهای خیابانی معروف کشور ترکیه هم هست. این غذا معمولا همراه با دوغ سرو می‌شود و می‌توان آن را با ترکیبات متنوعی آماده کرد.

لاهماجون (lahmacun)

مانتی (manti)

لذت بردن از غذاهای معروف و خوش‌طعم کشور ترکیه را با غذایی لذیذ و پرطرفدار به نام مانتی ادامه می‌دهیم. این غذا که شباهت بسیاری به دامپلینگ دارد خمیرهای نازک و تردی است که با گوشت، پیاز و … پر شده و روی آن را با سسی خوش‌طعم از گوجه فرنگی و ادویه‌جات مختلف می‌پوشانند. مانتی را معمولا در کشور ترکیه با ماست سرو می‌کنند. در طبخ مانتی نیز می‌توان از مواد مختلفی برای پر کردن درون خمیر استفاده کرد.

مانتی (manti)

بورک (borek)

یکی دیگر از غذاهای خیابانی بسیار خوش‌طعم و معروف کشور ترکیه که در سفر به استانبول باید آن را امتحان کرد بورک است. غذایی که احتمالا اسم آن را شنیده باشید. بورک غذایی است که با فرهنگ مردم ترکیه گره خورده است. این غذا را نیز با خمیر بسیار ترد و نازک یوفکا، گوشت چرخ‌کرده و سبزی‌ها و ادویه‌جات مختلف درست می‌کنند و خمیر را بعد از پر کردن سرخ می‌کنند تا کاملا ترد شود. بورک به ویژه صبحانه بسیار محبوبی در کشور ترکیه به شمار می‌رود. این میان‌وعده بسیار خوش‌طعم را در انواع مختلفی می‌توان در استانبول دید. نسخه خانگی بورک به ویژه طعمی فوق‌العاده داشته و خلاقیت در پر کردن مواد درون بورک یکی از جذاب‌ترین بخش‌های خوردن این غذای بسیار خوش‌طعم ترکی است.

بورک (borek)

اسکندر کباب (iskender kebab)

ترکیه به کباب‌های بسیار خوش‌طعم و تنوع در کباب‌هایش معروف است. اسکندرکباب یکی از لذیذترین این کباب‌هاست که طرفداران بسیاری نیز در میان مسافران به شهر زیبای استانبول دارد و به پادشاه کباب‌های این کشور مشهور است. برای تهیه این غذا تکه‌های گوشت گوسفند که به صورت عمودی بریده و کباب شده را با سس گوجه فرنگی بسیار خوش‌طعم، کره آب شده و ماست سرو می‌کنند. دونرکباب‌های بسیاری در سطح دنیا وجود دارد که در همه آنها می‌توانید یک اسکندر کباب خوش‌طعم و لذیذ را هم پیدا کنید اما لذت خوردن این غذا در استانبول چیز دیگری است. پس اگر به این شهر زیبا و دیدنی کشور ترکیه سفر کردید اسکندر کباب را هم فراموش نکرده و از چشیدن طعم بی‌نظیر و فوق‌العاده آن لذت ببرید.

اسکندر کباب (iskender kebab)

منمن (menemen)

اگر هوس یک صبحانه متفاوت و خوشطعم را در سفر به استانبول داشتید منمن بهترین انتخاب برای شماست. غذایی متفاوت و لذیذ با تخم مرغ که در میان مسافران به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. علاوه بر تخم مرغ در طبخ منمن از گوجه فرنگی، پیاز و ادویه‌جات مختلف استفاده می‌شود. می‌توان بنا به سلیقه های مختلف مواد دیگری را هم به منمن اضافه کرد. منمن غذایی است که اگر یکبار از آن بخورید احتمالا هر روز صبح در سفر به استانبول دلتان می‌خواهد آن را دوباره امتحان کنید. منمن به طرز شگفت‌انگیزی خوشمزه است و بهترین گزینه برای شروع یک روز عالی در شهر زیبای استانبول به شمار می‌رود. این غذا را به سرعت  می‌توان تهیه کرد و دستور پخت بسیار راحتی دارد. شما تقریبا همیشه موادی را که برای پخت منمن نیاز است در اختیار دارید.

منمن (menemen)

دوروم (Durum)

به سراغ یکی از ساندویچ‌های منحصر به فرد و خوش‌طعم کشور ترکیه می‌رویم. دوروم که طرفداران زیادی در میان گردشگران و مسافران به شهرهای مختلف کشور ترکیه دارد یکی از غذاهایی است که می‌توانید در سفر به استانبول طعم متفاوت و فوق‌العاده آن را امتحان کنید. برای تهیه این غذا دونر کباب خوش‌طعم ترکی را درون نان لواش معمولی می‌پیچند و با سبزیجات خوش‌عطر و طعمی چون گوجه فرنگی و جعفری خرد شده سرو می‌کنند. دوروم بیشتر بهعنوان یک میانوعده در ترکیه خورده میشود و میتوان آن را از غرفه‌های غذای خیابانی در شهرهای مختلف این کشور تهیه کرد.

دوروم (Durum)

باقلوا (baklava)

نوبتی هم که باشد نوبت به یکی از دسرهای خوش‌طعم و فوق‌العاده کشور ترکیه می‌رسد که برای ما ایرانی‌ها کاملا آشناست. باقلوا که یکی از معروف‌ترین دسرهای کشور ترکیه محسوب می‌شود و انواع مختلفی از این شیرینی بسیار خوش‌طعم را که با مواد گوناگونی تهیه می‌شوند می‌توان در کشور ترکیه دید. باقلوا گزینه بسیار مناسبی برای خرید سوغات کشور ترکیه هم محسوب می‌شود. کاراکوی گولوگلو، کوشکِروگلو و کونیالی پاستانسی سه باقلوا فروشی بسیار معروف شهر استانبول هستند که می‌توانید این دسر فوق‌العاده را با کیفیت بسیار عالی از آنها تهیه کنید. همانطور که می‌دانید باقلوا خمیری نازک و بسیار ترد است که درون آن را با آجیل پر کرده و روی آن را با شربتی شیرین و بسیار خوش‌طعم می‌پوشانند.

باقلوا (baklava)