وقت سفارت تحصیلی

همه آنچه باید درباره ویزای تحصیلی و نحوه گرفتن وقت سفارت تحصیلی بدانید

رویای تحصیل در خارج از کشور و درس خواندن در دانشگاه های مطرح دنیا یا در کشورهایی که همیشه آرزوی زندگی کردن در آنجا را داشته ایم از همان سال های ابتدای تحصیل فکر و ذکر بسیاری از محصلان و دانشجویان را به خود درگیر کرده است. رسیدن به این آرزوی دیرینه کار سختی نیست و با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید این رویا را محقق کنید. در این مطلب شما را با ویزای تحصیلی، مدارک، شرایط و هزینه های مورد نیاز برای اخذ آن و نحوه گرفتن وقت سفارت وقت سفارت تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی آشنا می کنیم.

شاید اولین سوالی که در این زمینه برای خیلی از شما مطرح شود این است که ویزای تحصیلی چیست؟

همان طور که از اسم آن پیداست یکی از انواع ویزاهای غیرمهاجرتی برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی آن کشور را دارند. خروج از کشور با استفاده از ویزای تحصیلی طرفداران خاص خود را دارد و هر ساله متقاضیان زیادی برای اخذ این ویزا اقدام می کنند چرا که هم می توان با هزینه های خیلی کمتری از کشور خارج شد و هم اینکه می توان با استفاده از این روش پایه های اقامت خود را در کشور مورد نظر محکم کرد و به مدارک دیگری برای تایید شهروندی یا مهاجرت نیازی نیست. از طرفی هم این مزیت را دارد که اگر بتوانید از دانشگاه مقصد پذیرش را بگیرید امکان دریافت ویزای تحصیلی بسیار بالاست. از دیگر مزایای ویزای تحصیلی به داشتن اجازه کار در حین تحصیل نیز باید اشاره کرد که گاهی می تواند برای کسانی که جهت دریافت این ویزا اقدام می کنند گزینه مناسبی باشد.

اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی پذیرش از دانشگاه یا موسسه ای است که قصد تحصیل در آن را دارید. در انتخاب رشته، دانشگاه و یا کشوری که می خواهید در آنجا تحصیل کنید نهایت دقت را داشته باشید و با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید چرا که تحصیل در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیست یا بعضی از آن ها هزینه های زیادی برای تحصیل دارند.

جهت اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز به مدارک لازم برای ارائه به سفارت کشور مقصد مورد نظرتان دارید. البته باید مدارک مورد نیاز را بسته به دستورالعمل سفارت آن کشور آماده کنید. این مدارک شامل پاسپورت، عکس، مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه، انگیزه نامه، ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر می باشد. البته برخی از دانشگاه ها مدرک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس نیز از دانشجویان می خواهند. همینطور ارائه گواهی پایان دوره سه سال متوسطه، پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز الزامی است که البته این مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شوند. در انتخاب دارالترجمه مناسب نهایت دقت را داشته باشید چون تمام مسئولیت ارائه مدارک جعلی یا ترجمه غلط مدارک کاملا به عهده خودتان است. یکی دیگر از مدارکی که شما باید به سفارت تحویل دهید اسناد مربوط به تمکن مالی است به این صورت که شما هزینه های لازم برای تحصیل و پرداخت مخارج خود و همینطور هزینه بازگشت به کشورتان را دارید.

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی نداشتن سن بالا و عدم وجود گپ تحصیلی است یعنی فاصله زیادی بین زمان فارغ التحصیلی و درخواست پذیرش از دانشگاه مقصد نباشد. از طرفی قوی بون رزومه علمی نیز در قبول کردن درخواست شما بسیار حائز اهمیت است. داشتن مقالات علمی معتبر، شرکت در همایش ها و کنفرانس های بین المللی، داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته درخواستی شانس پذیرش شما را در دانشگاه مورد نظرتان بیشتر می کنند.

پس از تهیه این مدارک باید وقت سفارت تحصیلی بگیرید که می تواند به صورت آنلاین و یا از طریق مراجعه حضوری انجام شود. مطمئن ترین راه برای گرفتن وقت سفارت تحصیلی برای ویزای تحصیلی مراجعه به آژانس های مسافرتی است به این دلیل که آژانس ها به خاطر سابق طولانی مدتشان در زمینه اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت تحصیلی با این سیستم بیشتر آشنایی دارند و از طرفی چون تعداد متقاضیان هم زیاد است باید این کار با برنامه ریزی دقیق انجام شود در نتیجه آژانس های مسافرتی راحت تر می توانند این کار را انجام داده و کار شما زودتر پیش می رود.

حال این سوال مطرح می شود که وقت سفارت تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی چیست و چرا شما باید برای گرفتن وقت سفارت تحصیلی اقدام کنید؟

شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید به سفارت مراجعه کرده و مدارکی را که آماده کرده اید به سفارت مورد نظر تحویل دهید. حال سفارت خانه ها برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام و صف های طولانی این روند را گذاشته اند که باید وقت سفارت تحصیلی قبلی بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت تحصیلی برای بعضی سفارت خانه ها باید به صورت حضوری مراجعه کرده و یا به صورت آنلاین اقدام کنید. برای درخواست وقت سفارت تحصیلی آنلاین باید به سایت سفارت مورد نظر مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. احتمال دارد چند روز طول بکشد تا سفارت درخواست شما را قبول کند.

پس از این مرحله سفارت برایتان یک وقت مصاحبه تعیین می کند که در این جلسه از شما انگشت نگاری می شود و باید مدارکی که تهیه کرده اید را ارئه دهید و به طور کلی با اسناد و مدارک خود نظر مسئول مورد نظر را جلب کنید تا با درخواست ویزای شما موافقت شود در غیر این صورت اگر مدارکتان کامل نباشد درخواستتان رد خواهد شد.

هزینه لازم برای اخذ ویزای دانشجویی می تواند بسته به کشور درخواستی شما متفاوت باشد که این میزان هزینه از طرف وزارت امور خارجه آن کشور تعیین شده و از طریق سفارت خانه دریافت می شود. از طرفی اگر به هر دلیلی باید در کمترین زمان ممکن به سفارت مورد نظر مراجعه کنید باید درخواست وقت سفارت تحصیلی  فوری دهید که البته هزینه بیشتری از وقت سفارت تحصیلی عادی دارد. این گزینه به شما اجازه می دهد تا حتی کمتر از یک ساعت بعد در سفارت حضور پیدا کنید. ویزای دانشجویی دریافتی شما یک ویزای کوتاه مدت بوده و بین سه ماه تا یک سال متغیر است ولی شما می توانید بر اساس مدت زمان تحصیلتان این ویزا را تمدید کنید.

برای مشاوره در زمینه دریافت ویزای تحصیلی، مدارک مورد نیاز برای اخذ آن و گرفتن وقت سفارت تحصیلی مشاورین ما با خوشحالی پاسخگوی سوالات شما در این زمینه هستند.

Call Now Buttonتماس با ما